Home Snídaně Chia pudding s čerstvým ovocem

Chia pudding s čerstvým ovocem

by admin

Chia pudding s čerstvým ovocem je skvělou volbou pro ty, co mají rádi jednoduché a přitom výživné snídaně. Tenhle recept na chia pudding rozhodně nakopne a příjemně zasytí.

Chia semínka- superpotravina, kterou znali staří Aztékové a Mayové

Chia semínka se řadí mezi superpotraviny s vysokým obsahem vlákniny, antioxidantů a bílkovin. Už v dávných dobách byly chia semínka důležitou a ceněnou potravinou pro Aztéky a Maye. Odvozuje se od toho i význam slova “chia”, které v mayštině znamená síla.

Chia semínka jsou oblíbená zejména mezi sportovci, kteří si je můžou přidat do nápojů, snídaňových kaší nebo si z nich připravit tento vynikající chia pudding s čerstvým ovocem. Nejen, že chia semínka podporují vnitřní hydrataci těla, ale také zajišťují rovnoměrný přísun energie a vytrvalost při fyzické zátěži.

chia pudding s čerstvým ovocem

A jaké množství těchto blahodárných a posilňujících chia semínek bychom vlastně měli konzumovat? Doporučená denní dávka odpovídá zhruba 2 lžícím chia semínek, což respektuje i uvedený recept na chia pudding s čerstvým ovocem. U receptu dbejte na poměr chia semínek a tekutiny. Vytvoříte si tím dobrý základ. V tomto receptu používám jako tekutinu kokosové mléko, které se dá bez problému nahradit i jiným rostlinným mlékem. Buďto ředím tučné kokosové mléko z konzervy s vodou, nebo používám lehčí kokosové mléko (určené jako nápoj)  bez dalšího ředění. A ochutit si chia pudding můžete jakkoliv podle vlastního gusta. Dá se smíchat a kombinovat s kakaem, rozpuštěnou čokoládou, džemem nebo matcha práškem.

chia pudding s čerstvým ovocem

Chia pudding s čerstvým ovocem

Chay
Chia pudding s čerstvým ovocem je skvělou volbou pro ty, co mají rádi jednoduché a přitom výživné snídaně. Tenhle recept na chia pudding…
Dezerty
chia semínka, chia pudding, chia
European

Vytisknout recept


Počet porcí: 2


Doba přípravy:

Nutriční hodnoty
– Kalorie
20 grams Tuk

Hodnocení 5.0/5

( 6 hlasů )

SUROVINY

  • 4 lžíce chia semínek
  • 1/2 hrnku kokosového mléka (tučné z konzervy, používá se často na vaření)
  • 1/2 hrnku studené vody
  • 2 hrsti čerstvých či mražených malin
  • 1 hrst jahod
  • 2 lžíce agávového sirupu
  • čerstvé ovoce na vyskládání

POSTUP

  1. Smícháme 4 lžíce chia semínek s 1/2 hrnkem kokosového mléka a 1/2 hrnkem vody. Pokud používáme zředěné kokosové mléko ve formě nápoje, tak dáváme 1 hrnek kokosového mléka a nemusíme přidávat vodu. Pokud chceme, můžeme kokosového mléko nahradit jakýmkoli jiným rostlinným mlékem.

  2. K tekuté směsi chia semínek přidáme maliny, jahody a agávový sirup a rozmixujeme. Směs přikryjeme a odložíme přes noc v lednici.

  3. Na druhý den nám chia semínka nabobtnají a vznikne chia pudding. Na ten pokládáme čerstvé ovoce, můžeme posypat oříšky, granolou, čokoládou. Pokud si chceme dát více záležet a plátky ovoce dekorativně vyskládat ve skleněné nádobě, tak postupujeme následovně. Vezmeme novou čistou nádobu a do ní dáváme menší vrstvu chia puddingu, na stěnu nádoby vyskládáme a stlačujeme ovoce. Poté opět doplníme vrstvou chia puddingu a opatrně zaplňujeme vzduchové bubliny mezi ovocem. Vršek pak dozdobíme ovocem.

You may also like

Leave a Comment