Home Základy Domácí kokosové mléko

Domácí kokosové mléko

by admin

Stále kupujete ta předražená rostlinná mléka v obchodech? Udělejte si raději doma vlastní. Jsou čerstvější, mají výraznější chuť a vyjdou podstatně levněji. Kokosová a jiná ořechová mléka se vyrábějí na podobném principu: namočit přes noc (u kokosového netřeba namáčet), rozmixovat s vodou, přecedit přes platýnko, dochutit. Tímto způsobem si doma vyrobíte kokosové, mandlové, nebo lískooříškové mléko.

Rýžové a sójové mléko se připravuje jiným způsobem. To už je ale na jiný článek.domácí kokosové mléko


Domácí kokosové mlékoChay
Stále kupujete ta předražená rostlinná mléka v obchodech? Udělejte si raději doma vlastní. Jsou čerstvější, mají výraznější chuť a vyjdou podstatně levněji. Kokosová…
Mléčné alternativy
domácí, kokosové, mléko, nemléčné, veganské, rostlinné
European

Vytisknout receptDoba přípravy:Nutriční hodnoty
200 Kalorie
20 grams Tuk
Hodnocení 5.0/5


( 4 hlasů )


SUROVINY

  • 1 díl strouhaného kokosu, kokosových chipsů nebo kokosové dužiny
  • 3 díly vody
  • plátno


POSTUP

  1. Na domácí kokosové mléko můžeme použít jakoukoli formu kokosu. Sušený strouhaný kokos, kokosové chipsy nebo kokosová dužina. Všechno funguje. 

  2. Vezmeme jeden díl kokosu, tři díly vody a rozmixujeme do té doby, než se kokos nerozmělní na jemné částečky. Samozřejmě dost záleží na výkonu vašeho mixéru.

  3. Kokosové mléko přecedíme přes platýnko a důkladně vyždímeme.

  4. Můžeme podle chutě dosladit sirupem, ale velmi chutné je i neslazené. Dá se použít teplé i studené. Odležené v lednici ho můžeme v teplých dnech konzumovat jako osvěžující nápoj. Můžeme ho použít i do pokrmů. V lednici vydrží pár dní. Nezapomínejme ho před použitím protřepat. 

  5. Zbylou kokosovou masu můžeme využít na výrobu dortových korpusů, kokosových kuliček nebo necháme vysušit v sušičce na kokosovou mouku.You may also like

Leave a Comment