Nice cream

od Chay
nice cream

Nice cream, který svým názvem připomíná anglicky ice cream, je zdravější alternativa klasické zmrzliny. Možná proto se jí říká nice (česky milý). Oproti zmrzlině v ní nenajdeme smetanu ani přidané cukry.

Tak co vlastně nice cream obsahuje?

Nice cream je kompletně na bázi zmraženého ovoce, které se hodí do blenderu a rozmixuje v hladký krém. Je vlastně podobný smoothies, ale je tužší, protože se do něj nepřilévají tekutiny.

Do původního nice cream se obvykle dávají zmražené zralé banány jako základ. Banány dodají krémovitost a sladkost. A pak se k banánům přidá ovoce nebo jiné ingredience, které máme rádi. Skvělé kombinace, které stojí za vyzkoušení jsou banán + mango, ananas + mango, banán + lesní plody, banán + třešně + čokoláda, maliny + čokoláda, banán + arašídové máslo.

Chuťové kombinace jsou omezené pouze naší představivostí. A co je hlavní výhoda této sladké a svěží pochoutky? Nejen, že jde o zdravou vitaminovou bombu vhodnou ke snídani a zároveň osvěžující letní dezert, ale hlavně se dá vyrobit úplně jednoduše a rychle doma v blenderu. Tahle domácí ovocná zmrzlina určitě stojí za vyzkoušení. 

nice cream

nice cream
Chay Nice cream, který svým názvem připomíná anglicky ice cream, je zdravější alternativa klasické zmrzliny. Možná proto se jí říká nice (česky milý). Oproti… Dezerty nice cream, zmrzlina European Vytisknout recept
Počet porcí: 2 Doba přípravy: Doba vaření:
Nutriční hodnoty - Kalorie 20 grams Tuk
Hodnocení 5.0/5
( 4 hlasů )

SUROVINY

  • 1 ks banánu
  • 1 ks manga
  • zmražené ovoce nebo čerstvé ovoce jako toping
  • semínka, oříšky nebo čokoláda na ozdobu

POSTUP

  1. Banán zbavíme slupky a nakrájíme na kolečka. Mango oloupeme a nakrájíme na kostky. Nakrájené ovoce uložíme do mrazáku alespoň na 1 den. Druhý den hodíme ovoce do blenderu a rozmixujeme v hladký nice cream. Pro snazší mixování můžeme přilít trochu vody nebo rostlinného mléka.

  2. Nakonec dozdobíme mraženým nebo čerstvým ovocem, oříšky a semínky a můžeme hned podávat.

0 Komentáře
0

You may also like

Zanechat komentář

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Akceptovat