Mléčná rýže s malinami

od Chay
Mléčná rýže s malinami

Mléčná rýže se často dělá z rýže Carnaroli, nebo Arborio. Obsahují vyšší koncentraci škrobu a vytvářejí tak lepivější a hustší strukturu. Já ráda používám asijskou lepkavou rýži, sushi rýži, nebo občas přimíchám zbytky jasmínové rýže, která zbyla z oběda. Předem uvařená rýže má tu výhodu, že nám zkrátí proces vaření. Ze syrové rýže se mléčná rýže vaří podstatně déle. V tomhle receptu si ukážeme postup se syrovou rýží. 

Pokud holdujete mléčným alternativám, pak tu mám i recept na báječnou mléčnou rýži z kokosového mléka s mangem a hořkou čokoládou. V něm vařím mléčnou rýži z předvařené rýže.

Mléčná rýže s malinami

Mléčná rýže s malinami

Chay Mléčná rýže se často dělá z rýže Carnaroli, nebo Arborio. Obsahují vyšší koncentraci škrobu a vytvářejí tak lepivější a hustší strukturu. Já ráda… Snídaně mléčná rýže, kokos, maliny European Vytisknout recept
Počet porcí: 2
Nutriční hodnoty 200 Kalorie 20 grams Tuk
Hodnocení 5.0/5
( 2 hlasů )

SUROVINY

  • 150 g rýže
  • 500 ml polotučného nebo plnotučného mléka
  • špetka mletého kardamonu
  • dle chutě cukr
  • hrst malin

POSTUP

  1. Do kastrůlku vsypeme rýži, mléko, mletý kardamon a vaříme při mírné teplotě asi 45-60 min.

  2. Ke konci přimícháme cukr dle chutě a je dobré čas od času mléčnou rýži promíchat, aby se nám náhodou nepřilepila ke dnu.

  3. Mléčná rýže by měla být kašovitá a hustší. Pokud se nám mléko během vaření vypařuje rychle a mléčná rýže vypadá suše, můžeme dolévat mléko. U předvařené rýže použijeme cca 300 ml mléka, případně doléváme a vaříme zhruba 30 min.

  4. Rýži podáváme s malinovým přelivem. Ten si připravíme z mražených malin, které rozmixujeme s trochou teplé vody moučkovým cukrem. Kdo chce, může dochutit skořicí, kokosovým posypem a dozdobit malinami.

0 Komentáře
0

You may also like

Zanechat komentář

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Akceptovat